Baranski_Piotr

Kolejny sukces Piotra Barańskiego

Para deblowa P.Barański i R.Teurer odniosła wielki sukces zdobywając tytuł wicemistrza Polski w grze podwójnej. W drodze do finału pokonali w ćwierćfinale debla z WKS Grunwald  Poznań, Luisa Dończyka i Michała Nisponia. Mecz trwał 2,5 godziny i zokończył się trzema tiebreakami 6/7(4) 7/6(3) 10/4. Jeszcze większe wyzwanie czekało na nich w półfinale. Tam spotkali eksportowy i reprezentacyjny debel z AZS Poznań. Piotr Gadomski (ranking deblowy ATP 250) i Maciej Smoła (ranking deblowy ATP 661) po zaciętej 2-godzinnej walce ulegli po grze na bardzo wysokim poziomie 6/7(7) 6/7(6). Wyczerpujący mecz odbił się na poziomie finału. P.Barański i R.Teurer przegrali go z Mikołajem Jędruszczakiem (Start-Wisła Toruń) i Wojciechem Lutkowskim (Legia Warszawa) 3/6 2/6.

W grze pojedynczej Piotr miał mniej szczęścia i w 2-giej rundzie przegrał z M.Jędruszczakiem 3/6 6/7(8) nie wykorzystując 2 piłek setowych.

W trzeciej kategorii, grze mieszanej, wraz z Oliwią Szymczuch pokonali w grze o strefę medalową Zofię Stanisz (KT Jelenia Góra) i Michała Dmochowskiego (Macht Point Ślęza) 6/4 6/4. W półfinale spotkali Katarzynę Kawę i Piotra Gadomskiego (oboje z AZS Poznań) i ulegli w przerywanym przez deszcz mecz 4/6 1/6. Ale brązowy medal został zdobyty i to w pierwszym starcie dla Oliwii i Piotra.

Zobacz galerię